Zgłoszenia serwisowe

OCR to specjalna technologia, która pozwala na optyczne rozpoznanie poszczególnych znaków w plikach graficznych, które zostały wydrukowane lub zapisane ręcznie. Dzięki jego zastosowaniu można znacznie usprawnić całą pracę w przedsiębiorstwie i w biurze. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Czym jest program OCR i jak działa?

Technologia OCR działa w oparciu o specjalny kod ASCII, dzięki któremu może zmienić graficznie znaki na ich reprezentacje Cyfrowe. W ten sposób bardzo szybko i łatwo można zmienić odręczny tekst lub obraz w wersję elektroniczną.

Aby technologia działała jak najbardziej dokładnie, można wykorzystać specjalne kroje oraz formularze oraz szablony, do których trzeba wpisać określone dane.

Działanie technologii OCR opiera się działaniu specjalnych skanerów oraz czytników, a także programów, które instaluje się na komputerze. W pierwszej kolejności należy wrzucić zdjęcie lub skan dokumentu do systemu, gdzie system OCR rozpoczyna opisywanie liter i znaków, które widzi w danym pliku. Następnie dochodzi do rozpoznania znaków i przekształcania we właściwy tekst, który będzie w formie rozpoznawalnej dla komputera.

Dlaczego warto zdecydować się na OCR w swojej firmie?

System OCR świetnie się sprawdza przede wszystkim, kiedy w swojej pracy ma się styczność z dokumentacją, która jest pisana ręcznie. Często korzystają z niego pracownicy urzędów, księgowi, archiwiści, a także ludzie, którzy zajmują się dygitalizacją dokumentów.

Korzystanie z technologii OCR bardzo przyspiesza codzienną pracę. Dzięki niemu można także uchronić się przed pomyłkami i błędami, które mogłyby mieć naprawdę poważne skutki. Ponadto taki system może znacznie zmniejszyć koszty dotyczące zarządzania treścią. Dzięki zastosowaniu systemów w firmie, praca będzie także o wiele łatwiejsza, dzięki czemu pracownicy mogą mieć więcej czasu na efektowne wykonywanie swoich głównych obowiązków.

Warto także zaznaczyć, że oprogramowanie OCR jest również wykorzystywane, aby wesprzeć i uskutecznić inne programy wykorzystywane w firmach np. specjalne oprogramowania dla architektów, czy grafików komputerowych.

W firmie można wykorzystać technologię OCR na bardzo wiele sposobów. Nieustannie pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, dzięki czemu proces rozpoznawania tekstów jest dużo bardziej zaawansowany.

Programy typu OCR

Na rynku dostępne jest wiele najróżniejszych programów typu OCR. Posiadają one bardzo szerokie możliwości. Dostępne jest np. morfologiczne wyszukiwanie tekstu, rozpoznawanie hiperłącze, pieczątek czy np. kodów kreskowych oraz wzorów czy formuł chemicznych. Niektóre pliki dodatkowo mogą przetworzyć pliki w formule PDF. Programy mogą także rozpoznawać szeroką gamę języków oraz zachowywać naturalne kolory tekstów nie zmieniając ich formy.

Dostępne są także systemy OCR dedykowane dla konkretnych branż.

Powyższe opcje to tylko niektóre z dostępnych możliwości. Warto zdecydować się na zastosowanie przydatnego oprogramowania. OCR ma bardzo szerokie zastosowanie. Pierwsze systemy tego typu były używane w 1978 roku. Technologia ta zaczęła się szybko rozwijać i zdobywać nowe rzesze chętnych użytkowników. Aktualnie wykorzystywane oprogramowania są bardzo zaawansowane technologicznie.

Dzięki systemom OCR praca nad dokumentami wcale nie musi być nudna i mozolna. Trzeba tylko wybrać i zainstalować najlepsze oprogramowanie dostosowane do swoich potrzeb oraz profilu danej firmy. Warto już dziś przekonać się jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin