Zgłoszenia serwisowe

Drukarka to jedno z podstawowych urządzeń, które powinno znaleźć się praktycznie w każdym biurze, firmie czy instytucji publicznej. Chociaż coraz większą rolę w naszym życiu odgrywa komputeryzacja, to nadal jednak podczas załatwiania wielu spraw niezbędne jest przedstawienie dokumentów w formie papierowej. Z pomocą przychodzi nam wtedy drukarka, xero czy skaner, dzięki którym możemy uzyskać niezbędne dokumenty. Zakup jednak szczególnie dobrej drukarki canon, wyposażonej w różnego rodzaju technologie może okazać się sporym wydatkiem. Dlatego szczególnie firmy, które potrzebują większej ilości sprzętu powinny wziąć pod uwagę korzystną dzierżawę drukarek zamiast kupna czy leasingu.

Dlaczego lepiej dzierżawić niż kupować?

Dzierżawa drukarek popularna jest zarówno w dużych, jak i niewielkich firmach. Więksi przedsiębiorcy już jakiś czas temu odkryli zalety jakie niesie ze sobą dzierżawa sprzętu. W momencie kiedy kupujemy drukarkę, wszystkie obowiązki właściciela spadają właśnie na nas. To my musimy zajmować się obsługą sprzętu – szczególnie w momencie kiedy urządzenie nas zawiedzie i trzeba je naprawić. Wielokrotnie musimy stoczyć bój z producentem lub firmą, która sprzedała drukarkę, aby móc ją naprawić w ramach gwarancji czy też po jej wygaśnięciu. W momencie kiedy dzierżawimy sprzęt i mamy z nim problemy, kompleksową obsługą zajmuje się firma Markor, która zaoferowała nam usługę. Najczęściej dostajemy w zamian inny sprzęt, a niedziałające urządzenie wielofunkcyjne trafia do naprawy – przy czym nie musimy oczekiwać na jego powrót i hamować własną pracę. Ponadto dzierżawa opłaca się znacznie bardziej, gdyż najczęściej płaci się z góry opłatę miesięczną, a później jedynie opłatę za ilość wydrukowanych stron – jeśli drukujesz mniej, to również mniej zapłacisz za dzierżawę.

dzierżawa drukarek dla firm

Czym różni się dzierżawa drukarki od leasingu?

Te dwa pojęcia są bardzo często mylone, a warto wiedzieć czym się od siebie różnią. W przypadku dzierżawy formalności ograniczone są praktycznie do minimum. Umowa składa się z podstawowych elementów i można ją podpisać w kwadrans. Z kolei leasing jest już nieco bardziej skomplikowaną formą. Umowę tego rodzaju podpisuje się zwykle na określony czas. Należy także wnieść wstępną opłatę. Zwykle po wygaśnięciu umowy urządzenie leasingowane można okazyjnie kupić, w przypadku dzierżawy takiej możliwości zwykle nie ma. Po ustaniu umowy urządzenia są zabierane przez właściciela. W przypadku awarii leasingowanego urządzenia większość działań będzie zależna od nas – firma leasingująca może nam wskazać miejsca w których można naprawić sprzęt. Niestety naprawy trzeba będzie dokonać na własny koszt w myśl artykułu 709 Kodeksu Cywilnego, który mówi o tym, że osoba użytkująca leasingowany przedmiot jest odpowiedzialna za jego stan techniczny. Jeśli więc chcesz użytkować sprzęt dobrej jakości sprzęt, ale nie masz czasu angażować się w jego naprawy i nie chcesz ponosić dodatkowych opłat, wtedy lepszym systemem będzie dzierżawa drukarki.

Sprawdź także nasz serwis drukarek oraz dzierżawę kserokopiarek oraz serwis kserokopiarek.

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin