Zgłoszenia serwisowe

Czym się kierować przy wyborze drukarki? W marketach kuszą nas promocje, niska cena fajny wygląd. Jednak kupując takie urządzenie bez wcześniejszej analizy, możemy wpaść w pułapkę kosztownej eksploatacji, lub też po prostu otrzymamy model bardzo okrojony.

Jak wybrać drukarkę? Weź pod uwagę poniższe zagadnienia

Niestety ten z pozoru łatwy wybór okazuję się poważnym zakupem. Po pierwsze trzeba wybrać co jest dla nas lepsze? drukarka atramentowa czy laserowa. Do biura zdecydowanie proponuję urządzenie laserowe, do domu atramentowe.

Co zamierzamy drukować?

  • zdjęcia i dokumenty
  • tylko dokumenty
  • tylko zdjęcia.

Drukarki dzielą się na wiele rodzajów. Jedne mają lepsza rozdzielczość i drukując zdjęcia uzyskujemy lepszej jakości obraz, jednak wiąże się to na przykład z wolniejszym drukiem. Kolejnym czynnikiem może być na przykład pojemność tuszy kolorowych (są one większe i bardziej wydajne). Inne lepiej sprawdzają się przy drukach zwykłych czarnych dokumentów, są szybsze i mają bardziej wydajne zasobniki z tuszami czy tonerami czarnymi.

Wybór dodatkowego modułu do drukarki. Czy masz zamiar używać ja wyłącznie podłączyć poprzez USB, czy też potrzebujesz połączenia Wi-Fi lub Bluetooth? Każdy dodatkowy moduł kosztuję, więc warto się zastanowić czy będziemy korzystać ze wszystkich połączeń.

Kolejną sprawą dość oczywistą jest to, czy potrzebujemy tylko samej drukarki, czy też będzie nam potrzebne kopiowanie i skanowanie? Wybieramy tutaj pomiędzy zwykła drukarką a urządzeniem wielofunkcyjnym.

Dalej pozostają cechy drukarek już bardziej szczegółowe ale warto się z nimi także zapoznać, są to między innymi:

  • duplex – czyli drukowanie dwustronne
  • funkcja faksu
  • ekran dotykowy
  • drukowanie etykiet na płyty CD i DVD
  • automatyczny podajnik dokumentów ułatwiający kopiowanie i skanowanie wielu stron
  • niskie zużycie energii

Jak wybrać drukarkę – podsumowanie

Trzeba mieć świadomość, że każdy dodatkowy moduł kosztuje. Dlatego ważne jest zastanowić się co tak naprawdę potrzebujemy. Kupując drukarki w markecie, kierując się niską ceną, musimy mieć świadomość, że będzie to urządzenie bardzo okrojone bez wielu przydatnych funkcji.

Niestety kolejnym problem jest eksploatacja drukarki. Ceny tuszy czy tonerów do danego urządzenia. Należ się zastanowić czy będziemy kupować oryginalne materiały eksploatacyjne, czy zamienniki. Ale ten temat opisany zostanie już szczegółowo w kolejnym artykule.

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin