Zgłoszenia serwisowe

Ploter to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej pracowni i biurze projektowym. Dzięki niemu można w łatwy i szybki sposób wydrukować mapy, projekty, szkice, które są nieodłączną częścią pracy każdego architekta czy geodety. Obecnie praktycznie wszystkie prace projektowe wykonuje się w specjalnych programach graficznych, co jest znaczącym ułatwieniem, jednak niekiedy plan na monitorze należy przenieść na papier, w czym pomoże ploter zakupiony do pracowni. Aby móc efektywnie pracować niezbędne jest przygotowywanie rysunków na dużych formatach, co znacząco ułatwia wprowadzanie zmian czy prezentację przed klientem. Jaki ploter powinien wybrać architekt lub geodeta, aby zyskać bardzo przydatne narzędzie do pracy?

Czym jest ploter?

Ploter to urządzenie podobne do drukarki, które jednak zwykle pracuje na wielkoformatowych powierzchniach płaskich. Dzięki niemu można drukować mapy, projekty i rysunki w dużych formatach i bardzo dobrej rozdzielczości. Plotery powszechnie można znaleźć w biurach projektowych, pracowniach grafików, kartografów, geodetów i w agencjach marketingowych. Urządzenie może pracować zarówno na tuszach atramentowych jak i laserowo. Ten drugi rodzaj urządzeń jest zdecydowanie lepszy, ale również droższy, co przy tego rodzaju wielkoformatowych urządzeniach wpływa na naprawdę dużą różnicę w kwotach podczas zakupu. Podczas zakupu plotera warto zwrócić uwagę na co najmniej kilka elementów takich jak jakość urządzenia, marka, a także koszty materiałów eksploatacyjnych, dostępność części zamiennych i gwarancja nadawana przez producenta. Nowoczesne modele oferują szybkość pracy, dobrą jakość wydruków, a także wyposażenie w skaner, co umożliwia kopiowanie i skanowanie do pliku historycznych map czy projektów.

Jakie cechy powinien mieć dobry ploter dla architekta lub geodety?

  • Wysoka jakość druku nawet najcieńszych linii, za co odpowiadają dobrej jakości głowice.
  • Duża prędkość pracy, dzięki której można drukować lub powielać dużą ilość egzemplarzy w krótkim czasie.
  • Wysoka jakość materiałów eksploatacyjnych, w tym tuszy, co wpływa na precyzję i estetykę drukowanych dokumentów.
  • Dostępność części zamiennych i gwarancja udzielana przez producenta.
  • Dostępność serwisu ploterów bez konieczności wysyłania plotera, co może nieść ze sobą bardzo duże koszty.
  • Wodoodporność wydruków, co umożliwia ich przechowywanie w trudnych warunkach np. na budowie.
  • Intuicyjna obsługa, która dostarczy frajdy i przyjemności podczas pracy z urządzeniem.
  • Możliwość zakupu urządzenia o odpowiedniej wielkości w zależności od wymiarów lokalu, pracowni czy biura.
  • Urządzenie zapewniające oprócz drukowania także możliwość kopiowania i skanowania, co przyda się każdemu architektowi i geodecie.

Jak widać dobry ploter powinien mieć wiele cech, aby ułatwić pracę architektowi i geodecie. Warto zainwestować w urządzenie bardzo dobrej jakości, które posłuży przez wiele lat.

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin