Zgłoszenia serwisowe

W ostatnim czasie urządzenia służące do kopiowania, skanowania czy drukowania różnego rodzaju dokumentów i materiałów to niezbędne wyposażenie wielu biur i instytucji. Korzystają z nich zarówno pracownicy jak i klienci. Wiele elementów takich jak plakaty, banery, obrazy wymaga wydrukowania w większym formacie i bardzo dobrej rozdzielczości, aby móc je zaprezentować. Dlatego drukarki, skanery i plotery to coraz częściej obowiązkowe wyposażenie różnego rodzaju biur. Ploter do małej firmy to urządzenie, które podłącza się do komputera, a które skutecznie pracuje z dużymi i płaskimi powierzchniami. Dowiedz się, jaki ploter warto kupić i na jakie koszty eksploatacji musisz się nastawić.

Jaki ploter do małej firmy sprawdzi się najlepiej?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad potrzebami konkretnego lokalu. Plotery sprawdzają się w instytucjach takich jak agencje reklamowe, biura projektowe, biura architektoniczne, pracownie kartografów i artystów. Plotery mają różne wielkości i możliwości, dlatego warto zastanowić się, jak duże i zaawansowane urządzenie będzie Ci potrzebne. Duży ploter będzie zajmował wiele miejsca, co może być uciążliwe w niewielkim biurze lub pracowni. Dlatego wybierz urządzenie optymalne wprost do Twoich potrzeb. Zwróć uwagę na przeznaczenie sprzętu i wybierz taki, który sprawdzi się w konkretnym miejscu, które chcesz doposażyć.

Ploter do małej firmy – na jakie elementy zwrócić uwagę?

Warto zwrócić uwagę na takie elementy jak marka plotera, okres gwarancji, jakość materiałów, a także koszty eksploatacji i dostępność części zamiennych i łatwość serwisowania. Do najbardziej znanych marek ploterów zalicza się HP, Canon, Epson, Brother. To marki znane z częściej spotykanych drukarek, które goszczą zarówno w domach jak i biurach. Ważny jest okres gwarancji, który zwykle trwa dwa lata. Warto zorientować się czy ewentualny serwis ploterów realizowany jest w Polsce czy też nie. Gwarancją obowiązkowo powinna być objęta głowica plotera, która najczęściej ulega awariom i jest najdroższym elementem plotera.

Dodatkowe koszty

W przypadku urządzeń biurowych często bywa tak, że kupujący zwraca uwagę jedynie na koszty urządzenia, i nie planuje późniejszych wydatków związanych z używaniem plotera. Większość urządzeń jest na szczęście energooszczędna, dzięki czemu rachunki za prąd wzrosną, jednak nie powinny stanowić poważnego obciążenia w biurowych wydatkach. Bardzo ważne są jednak atramenty wykorzystywane do wydruków. Z pozoru tanie urządzenia mogą wymagać zakupu specjalistycznych atramentów i wykorzystywać ich bardzo duże ilości, co na dłuższą metę z pewnością nie będzie ekonomicznym rozwiązaniem. Warto kupić ploter do małej firmy do którego dostępne są zamienniki oryginalnych tuszy, które mają bardzo dobrą jakość, ale mniej kosztują. Kup ploter u renomowanego dystrybutora jednak uważaj na wszelkiego rodzaju okazje i obniżki – mogą to być wyprzedawane urządzenia, które długi czas przestały w magazynie i, mimo że są nieużywane, to jednak nie są już nowe.

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin