Zgłoszenia serwisowe

Choć wiele osób plotery kojarzy jedynie z branżą poligraficzną, to okazuje się, że są to urządzenia, które wykorzystuje się także w wielu innych gałęziach przemysłu. Za pomocą ploterów możliwe jest drukowanie, grawerowanie, czy też wycinanie wzorów na absolutnie różnych materiałach – zarówno tych gładkich, jak i sztywnych lub elastycznych.

Czym jest ploter?

Ploter to nic innego aniżeli komputerowe urządzenie peryferyjne, którego zadaniem jest zapisywanie informacji na materiałach drukarskich charakteryzujących się dużą powierzchnią. Takie sprzęty wyposażone są w wiele różnych funkcji – używa się ich zarówno do grawerowania i cięcia, jak i nanoszenia obrazu na mapy, plany architektoniczne czy schematy instalacji. Czym różnią się od zwykłych drukarek? Przede wszystkim tym, iż niektóre z nich posiadają głowice, które na myśl przywodzą pisaki. Kreślone przez nie linie są nie tylko ciągłe, ale także wysokiej jakości.

Jakie są rodzaje ploterów?

Wyróżnić można kilka rodzajów ploterów. Dzielą się one zwykle ze względu na swoją:

  • budowę,
  • sposób prowadzenia opracowywanego materiału,
  • konkretne zastosowanie.

Kolejnym podziałem ze względu na sposób prowadzenia materiału, jest podział na plotery płaskie oraz plotery rolowe. Czym się od siebie różnią? Zadaniem tych pierwszych jest głównie opracowywanie materiałów sztywnych, czyli ich zadrukowywanie, frezowanie, grawerowanie oraz wycinanie. Z kolei plotery rolowe (znane również jako bębnowe) pozwalają chociażby na wykonywanie nadruków na papierze czy foliach.

Najważniejszy podział dotyczy jednak ich zastosowania. W tej grupie znajdują się plotery:

  • drukujące,
  • grawerujące,
  • termiczne i frezujące,
  • tnące,
  • laserowe.

Ploter drukujący – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednie urządzenie, koniecznie należy zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, ale przede wszystkim na parametry – to właśnie one powinny być głównym czynnikiem decydującym o zakupie konkretnego plotera. Warto pamiętać, że decydując się na sprzęt o najniższej cenie, nierzadko rezygnuje się z różnego rodzaju udogodnień, które oferują modele o nieco wyższej cenie.

O jakich udogodnieniach mowa? Otóż przede wszystkim o:

  • większych zbiornikach z atramentami – niektóre modele dają możliwość stosowania pojemników na atrament o większej pojemności. Większe zbiorniki pozwalają na znaczne obniżenie kosztów druku;
  • ilości dostępnych mediów – kiedy najtańsze plotery obsługują jedynie zwykły papier, droższe umożliwiają druk na specjalistycznych foliach czy płótnach. Na zakres obsługiwanych podkładów ma wpływ rzecz jasna konstrukcja urządzenia;
  • rozdzielczości druku – osoby, które potrzebują sprzętów dających możliwość drukowania w najwyższej jakości, powinny zwrócić szczególną uwagę na ten istotny parametr;
  • wydajność – ostatnią, choć nie mniej ważną kwestią, o której należy pamiętać, decydując się na zakup plotera, jest jego wydajność. Koniecznie należy zwrócić uwagę na szybkość druku oraz szybkość przetwarzania dokumentów. W przypadku bardzo wydajnych urządzeń trzeba się jednak liczyć z nieco wyższą ceną.

Warto pamiętać, aby przed podjęciem decyzji sprawdzić, czy wybrane urządzenie oferuje wystarczające możliwości względem potrzeb osoby, która będzie z niego korzystać. Urządzenia o niższej cenie również doskonale będą spełniać swoje zadanie, choć ich parametry będą nieco bardziej ograniczone. Takie sprzęty dobrze sprawdzą się w niewielkich biurach lub jednoosobowych działalnościach.

Plotery – w jakich branżach są wykorzystywane?

Urządzenia, jakimi są plotery, wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie tworzy się różnego rodzaju grafiki czy wydruki wielkoformatowe. Niezwykle często są więc użytkowane przez agencje reklamowe, które korzystają z nich do produkcji plakatów, naklejek czy banerów, a także pracownie architektoniczne, które za ich pomocą są w stanie drukować projekty i wizualizacje. Z kolei w pracowniach geodezyjnych sprzęty te są wykorzystywane do wydruku map. To jednak nie wszystko – plotery swoje zastosowanie znajdują również w szkołach czy zakładach poligraficznych. Więcej szczegółowych informacji chętnie udzieli nasz serwis Canon.

Głowica drukująca – dlaczego jest tak ważna?

Za jedną z najważniejszych części plotera uznaje się głowicę drukującą. Decydując się na zakup takiego urządzenia, warto zadbać o to, aby była możliwe jak najwyższej jakości. W ploterach dobrych firm stosowane są nowoczesne technologie, dzięki którym sprzęty te oferują ostre, a także dokładne wydruki, co przecież jest kluczowe dla każdego, kto kupuje tego typu urządzenie. Na głowicę drukującą powinny więc szczególnie zwracać uwagę branże, dla których wysoka jakość druku jest niezwykle istotna – mowa tutaj chociażby o branży poligraficznej.

Ile kosztuje użytkowanie plotera drukującego?

Decydując się na zakup plotera, warto pamiętać, żeby zwracać uwagę nie tylko na jego cenę, ale także koszt eksploatacji. Często zdarza się, że najtańsze urządzenia niosą za sobą największe wydatki – czy to na tusze, głowice czy wkłady czyszczące.

W naszym sklepie znaleźć można produkty cenionych producentów, którzy zwracają dużą uwagę na jakość wyprodukowanych sprzętów. Dbamy o to, aby nasi klienci byli zadowoleni, dlatego sprzedajemy takie urządzenia, które sami byśmy kupili. Dostępne w ofercie plotery marki Canon wyróżniają się szczególnie wysoką jakością w przystępnej cenie.

Jaki ploter drukujący wybrać?

Wybór właściwego sprzętu niewątpliwie może być dla wielu osób ciężkim zadaniem, które pochłonie wiele czasu. Tym, którzy nie wiedzą, na co się zdecydować, polecamy kontakt z naszą firmą. Doradca nie tylko pomoże w wyborze odpowiedniego modelu, ale również odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości klientów. Warto jednak wcześniej wiedzieć, jakiego rodzaju wydruki planuje się realizować, a także w jakich ilościach – w taki sposób znacznie łatwiej będzie dobrać urządzenie dopasowane do potrzeb. O wiele łatwiej jest znaleźć właściwy model, jeśli ma się z góry określone wymagania względem cech i parametrów urządzenia. Duże znaczenie ma bowiem fakt, czy ploter powinien charakteryzować się głównie wydajnością, ekonomicznością czy jednak przede wszystkim najwyższą możliwą jakością.

Prowadzą firmę, która zajmuje się wydrukiem wielkoformatowym, dobrze jest postawić na sprzęt z wysokiej półki. Dostępne w naszej ofercie urządzenia są gwarancją doskonałych druków. Koszt plotera nie powinien być jednak jedynym wyznacznikiem jakości – nawet tanie produkty mogą sprawować się doskonale i tworzyć świetne wizualizacje. Wszystkich tych, którzy zainteresowani są zakupem odpowiedniego urządzenia, zapraszamy do kontaktu lub wysłania zapytania ofertowego.

Sprawdź także: jaki ploter dla architekta czy geodety?

Plotery Canon – czym się wyróżniają?

Plotery Canon to niezawodne, profesjonalne urządzenia, które świetnie sprawdzą się zarówno w biurach konstrukcyjnych czy na uczelniach jak i u odbiorców szukających pełni koloru w wielkoformatowych wydrukach graficznych. Szeroka gama ploterów Canon umożliwia dobór najlepszych rozwiązań dedykowanych dla poszczególnych odbiorców.

Plotery Canon wyróżniają się wysoką jakością w przystępnej cenie. Zapewniają świetne wydruki w różnym rozmiarze. Oprócz ploterów oferujemy także skanery wielkoformatowe. Urządzenia wielkoformatowe Canon są bezawaryjne i intuicyjne. Dzięki intuicyjnym pulpitom umożliwiają szybką i łatwą pracę na urządzeniach dedykowaną zróżnicowanym grupom odbiorców.

W zakresie ploterów Canon oferujemy Państwu sprzedaż oraz dzierżawę urządzeń a także ich pełen serwis ploterów. Chętnie poznamy Państwa potrzeby i zaproponujemy najlepsze urządzenie. Po jego wyborze dostarczymy urządzenie oraz zainstalujemy w Państwa biurze. Zapraszamy także do skorzystania z usługi dzierżawy drukarek

Drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, plotery, serwis drukarek Canon

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin