Zgłoszenia serwisowe

Co to jest ULM?

ULM – Universal Login Manager to darmowa aplikacja podnosząca bezpieczeństwo i obniżająca koszty wydruku. Dostępna jest na urządzeniach Canon. Zabezpiecza urządzenia w firmie przed dostępem niepowołanych osób.  Żadne działanie – kopia, skan czy wydruk nie pozostają anonimowe. ULM pozwala na raportowanie wykorzystania sprzętu z podziałem na użytkownika, grupy użytkowników czy urządzenia.  Jest to podstawowa aplikacja, która nie wymaga rozwiązań serwerowych w firmie ( pracuje na lokalnych zasobach urządzenia), gdy jest taka potrzeba ULM ma możliwość korzystania z zasobów serwerowych firmy (LDAP).  Świetnie sprawdzi się w niedużych grupach roboczych, którym  szczególnie zależy na podniesieniu bezpieczeństwa użytkowania kserokopiarek.

Obejmuje:

 • Autoryzację użytkownikówULM
  Podchodząc do urządzenia wielofunkcyjnego użytkownik loguje się na urządzenie przy pomocy karty, wyboru własnego zdjęcia na pulpicie bądź kodu PIN czy hasła. Zapewnia to duże bezpieczeństwo – żadna niepowołana osoba nie ma dostępu do urządzenia a zarazem dostęp jest dla pracowników szybki i wygodny. Działania na urządzeniu nie są też anonimowe, zawsze znany jest ich autor.
 • Wydruk bezpieczny
  Dokumenty drukowane są dopiero po zalogowaniu się użytkownika na urządzeniu. Nie ma ryzyka, że po wypuczeniu wydruku z komputera, zanim pracownik podejdzie do kserokopiarki dokumenty zagubią się pomiędzy wydrukami innych osób. Mamy też gwarancję, że do dokumentów nie ma dostępu nikt nie powołany – mamy nad nimi stałą kontrolę.Ta funkcjonalność pozwala na podgląd, edycję lub usunięcie wydruku oczekującego w kolejce, dzięki czemu ULM redukuje ilość niepotrzebnych wydruków i obniża koszty. Przerwa w dostawie prądu nie usuwa dokumentów oczekujących w kolejce wydruków. Nie wydrukowane dokumenty automatycznie usuwają się z kolejki wydruku po upływie ustalonego przez administratora czasu.
 • Skróty i spersonalizowany pulpit
  Po zalogowaniu się użytkownika na kserokopiarce uzyskuje on szybki dostęp do najpotrzebniejszych funkcji – pojawiają się jako ULMkafelki na pulpicie. Jednym kliknięciem może szybko zeskanować dokument i wysłać na swój adres email bądź udostępnić go w folderze na dysku. Grafika pulpitu jest edytowalna – może pojawiać się na niej logo firmy, dzięki czemu w pełni wpisze się w jej wizerunek.
 • Kontrolę zużycia i kosztów
  ULM pozwala na raportowanie z podziałem na użytkowników, grupy użytkowników i urządzenia. Monitorowanie kosztów możliwe jest dla maksymalnie 5 urządzeń.
 • Rejestrację użytkowników
  Użytkownicy mogą być dodawani do ULM manualnie na poszczególnych urządzeniach wówczas baza użytkowników przechowywana jest lokalnie na urządzeniu. Jeżeli firma korzysta z własnego serwera możliwe jest połączenie ULM z bazą użytkowników na serwerze (LDAP).

 

Dla kogo przeznaczony jest ULM?

Universal Login Manager to proste narzędzie dedykowane do obsługi urządzeń imageRUNNER ADVANCE, które świetnie sprawdzi się w niedużych grupach użytkowników. Oferuje kilka funkcjonalności, które znacząco podnoszą bezpieczeństwo wydruku i korzystania z kserokopiarek. Bardziej zaawansowane rozwiązania dla większych grup odbiorców oferuje UniFlow. ULM jest pierwszym krokiem wśród oprogramowań usprawniających wydruk.

Jakie korzyści przynosi ULM?

 • Wzrost bezpieczeństwa
 • Personalizacja pracy
 • Obniżenie kosztów wydruku
 • Wygodny dostęp do urządzenia dzięki prostemu logowaniu
 • Kontrola nad wydrukami dzięki funkcji bezpiecznego drukowania
 • Skrócenie czasu pracy na urządzeniu dzięki intuicyjnemu pulpitowi
 • Wygodne przesyłanie zeskanowanych dokumentów na maila bądź do folderu
 • Monitorowanie kosztów wydruków
 • Przyjazny graficznie wygląd pulpitu spójny z grafiką firmy

 

Brzmi ciekawie? Serdecznie zapraszamy do kontaktu – chętnie opowiemy o szczegółach.

Pobierz broszurę:
Broszura-Universal-Login-Manager-ULM

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin