Zgłoszenia serwisowe

Być może część z was zetknęła się kiedykolwiek z tradycyjnymi rzutnikami pisma. To urządzenia, które powoli odchodzą do lamusa na rzecz rzutników multimedialnych, a które posiadają swoją specyfikę i niepowtarzalny charakter. Rzutniki tego rodzaju działają z wykorzystaniem świateł i luster oraz ich wzajemnego działania, czy też raczej oddziaływania. Dzięki wspomnianym światłom oraz lustrom przerzucany jest tekst, grafika lub diagram na folię. Z uwagi na dużą przydatność często rzutnik pisma wykorzystywany jest w placówkach edukacyjnych, dlatego wydruk na folii cały czas jest w użytku.

Wydruk na folii coraz mniej popularny

Drukowanie na folii wymaga wcześniejszego odpowiedniego wybrania ustawień rzutnika i zmianę ich na drukowanie. Po wybraniu druku, następnym krokiem jest wybór rodzaju papieru na którym będziemy drukować nasze grafiki, czy pisma. W przypadku rzutnika HP należy wybrać typ Klisza Premium, jaka niezbędna jest do drukarki atramentowej. Kolejne działanie to wybór formatu papieru oraz jego jakości. Choć podczas pierwszego wykonywania wydruku na folii czynność ta może wydawać się trudna do zrealizowania, w praktyce szybko nabrać można wprawy i drukować bez najmniejszych trudności.

drukowanie na folii

Jak drukować na folii?

Aby możliwe było wydrukowanie potrzebnych treści na folii, niezbędne jest dostarczenie odpowiedniego tuszu do rzutnika pisma.

Zaznaczyć trzeba, iż nie wszystkie typy drukarek pozwalają na wykonanie wydruku na folii, choć istnieje cały szereg urządzeń, które zapewnią użytkownikom taką właśnie możliwość w dodatku w bardzo dobrej jakości. Takie urządzenia posiadają w swoim asortymencie właściwie wszyscy liczący się na rynku producenci drukarek z firmami m.in. Canon i Xerox na czele.

Do drukowania na folii najlepiej jest wybrać specjalny tusz wyprodukowany specjalnie do tego celu. Nie są to zatem tradycyjne tusze, które nie utrzymają się na tego rodzaju podłożu, gdyż są one zbyt lepkie i mają nieodpowiedni czas parowania. Śliska folia w konsekwencji nie jest w stanie utrzymać tego typu wydruku. Właśnie dlatego niezbędny jest specjalny tusz sublimacyjny, czy też tusze ekosolwentowe o lepszej gęstości i lepkości (tusze CISS).

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin