Zgłoszenia serwisowe

Pandemia COVID 19 jest odczuwalna w wielu obszarach naszego życia. Różnicę zauważyli też pracownicy biurowi, którzy coraz częściej delegowani są do pracy zdalnej. Zabierają ze sobą komputer, telefon i tyle. Cała reszta potrzebnego sprzętu w tym drukarki, kserokopiarki i ogólnie urządzenia wielofunkcyjne zostają w biurze. Jak zrobić wydruk na home office?  Co zrobić w sytuacjach, gdy pracując z domu potrzebujesz wydrukować dokumenty?

Wydruk na home office – jak sobie poradzić?

Część osób decyduje się na zakup mniejszych urządzeń do użytku domowego, co w niektórych sytuacjach jest jedyną możliwością. Małe urządzenia są zwykle niedrogie i łatwo dostępne. Materiały eksploatacyjne dla takich maszyn są jednak na tyle kosztowne, że już przy pierwszej wymianie potrafią kilkukrotnie przerosnąć cenę samego urządzenia. Oznacza to tym samym, że koszt wydruku na takim urządzeniu jest po prostu bardzo wysoki.

A gdyby udało się w jakiś sposób będąc w domu korzystać z drukarek i kserokopiarek stojących w biurze? Z rozwiązaniem w tej sytuacji przychodzi oprogramowanie UniFlow. Pozwala na wysłanie do urządzeń stojących w biurze polecenia wydruku – taki dokument “wisi” wówczas na urządzeniu nawet do trzech dni i czeka aż jego autor podejdzie do drukarki czy kserokopiarki i logując się na niej – zwolni wszystkie czekające wydruki. Polecenie można wysłać pracując z dowolnego miejsca na komputerze wpiętym do sieci firmowej.

Jak w praktyce wykorzystują to nasi Klienci?

Wiele biur pracuje w trybie zmianowym – jedna grupa pracowników pracuje z biura np. od poniedziałku do środy, a druga od czwartku do piątku. Osoby pracujące z domu w dowolnym momencie pracy wysyłają na maszyny swoje wydruki, które bezpiecznie na nich czekają a następnie pierwszego dnia, gdy pojawiają się w biurze podchodzą do maszyny, która w ich obecności drukuje wszystkie czekające dokumenty. Bez problemu mogą wówczas pracować na wydrukowanych materiałach.

Korzyści? Nie ma konieczności zakupu dodatkowych urządzeń biurowych.  Nie musisz szukać miejsca w domu, gdzie oprócz służbowego komputera i stosu dokumentów zmieścisz jeszcze drukarkę. Poza tym nie ma potrzeby zapisywać nigdzie osobnych plików i pamiętać żeby wydrukować je w biurze. Zwyczajnie, na bieżąco, w ciągu codziennej pracy wysyłasz dokument do druku i możesz kontynuować swoją pracę a następnie odbierasz go w raz z innymi potrzebnymi plikami przy pierwszej wizycie w biurze.

Mogą natomiast zdarzyć się sytuacje, gdy pracownika nie będzie w biurze przez długi czas i wie, że nie będzie mógł odebrać wydruków wysłanych na urządzenie. Wówczas rozwiązanie z wysyłaniem wydruków na urządzenie stojące w biurze nie spełni swojej roli. Wydruk na home office to nie problem!

Wydruk na home office

Dzierżawa małego urządzenia a wydruk na home office

Ciekawą propozycją może być dzierżawa małego urządzenia, drukującego w formacie A4. Takie urządzenie może zostać podłączone do UniFlow, dzięki czemu możliwe będzie rozliczanie wszystkich kosztów wydruku dokładnie tak samo, jakby urządzenie stało w biurze. Ono natomiast może być w Twoim domu.

W ramach dzierżawy przywozimy urządzenie, pomagamy ( z zachowaniem wszelkiego bezpieczeństwa) je zainstalować i dostarczamy wszelkie potrzebne materiały eksploatacyjne. Umożliwia to szybki i bezproblemowy dostęp do urządzenia, bez konieczności jego zakupu oraz dzięki naszej opiece – daje gwarancję stałej sprawności drukarki czy kserokopiarki. Dzierżawa kserokopiarek czy dzierżawa drukarek jest coraz popularniejsza.

Wiemy, że czas pandemii nie jest łatwy. Wszystkie trudności da się jednak obejść. Wydruk na home office jest możliwy. Jeśli zastanawiasz się, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się u Ciebie – skontaktuj się z nami. Chętnie przyjrzymy się Twojej sytuacji i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie!

Markor to także serwis kserokopiarek.

Dziękujemy za zgłoszenie, niebawem się z Państwem skontaktujemy.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Kontakt
Markor Sp. z o. o.
80-299 Gdańsk
ul. Feniksa 11
NIP: 5842835736, Regon: 525417015
Tel. (58) 555-11-68 do 70
Fax (58) 555-11-68
markor@markor.com.pl
Copyright © 2021 Markor | Polityka prywatności | Regulamin